Акційна статистика Станом на в Базі 223 акції від 579 фірм, підприємців, гуртівень, магазинів, банків тощо.
Розміщуйте свої прайси, акції та унікальні товари(послуги) БЕЗКОШТОВНО!
Нові акції Всі акції


Украинская Баннерная Сеть

Розсилка новинУкраинская Баннерная Сеть

Украинская Баннерная Сеть

ПДР для велосипедистів

Правила дорожнього руху (ПДР) для велосипедистів

Дотримуватись правил безпеки при їзді на велосипеді потрібно з подвійною увагою, зважаючи також і на відсутність належних дорожніх умов для велосипедного руху. Тим більше, що звичайний велосипед має мінімальну стійкість при ударах (вантажний велосипед більш стійкий), а велосипедист не захищений металевим корпусом транспортного засобу.

6. ВИМОГИ ДО ВОДІЇВ МОПЕДІВ І ВЕЛОСИПЕДІВ (витяг з Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від вiд 10.10.2001  № 1306)
6.1. Рухатися по дорозі на мопедах дозволяється особам, які досягли 16-річного, на велосипедах - 14-річного віку. Під час руху по дорозі водій мопеда та пасажир, якого він перевозить, зобов'язані бути в застебнутих мотошоломах.
Для водіїв мопедів і велосипедів місцевими органами виконавчої влади може бути встановлена картка, в яку заноситься інформація про водія і яку водії мопедів чи велосипедів у такому разі повинні мати при собі.
6.2. Мопеди і велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду — білого кольору, по боках — оранжевого, ззаду — червоного.
6.3. Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на мопеді необхідно увімкнути освітлення, на велосипеді — ліхтар (фару).
6.4. Водії мопедів і велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80 — 100 м.
6.5. Водії мопедів і велосипедів можуть перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати транспортним засобом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
6.6. Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, водії мопедів і велосипедів зобов'язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.
6.7. Водіям мопедів і велосипедів забороняється:
а) керувати мопедом або велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з неувімкненою фарою і заднім ліхтарем на мопеді чи без світлоповертачів на велосипеді;
б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка;
в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
г) під час руху триматися за інший транспортний засіб;
ґ) їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок);
д) перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;
е) буксирування мопедів і велосипедів;
є) буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобами.
6.8. Водії мопедів і велосипедів повинні виконувати вимоги інших пунктів цих Правил, що стосуються водіїв або пішоходів і не суперечать вимогам цього розділу.
---

Обгін та об'їзд
в правилах дорожнього руху дозволений тільки зліва. Але це для велосипедиста далеке від життя правило. Якщо є широкий коридор праворуч від транспортного засобу, краще їхати по ньому. Водії навряд чи зрозуміють несподіваний маневр велосипедиста вліво.
Бережіться дверей, що відкриваються в автомобілі. Водій автомобіля, що стоїть біля узбіччя, в дзеркало заднього виду велосипедиста може і не помітити, так що рухаючись уздовж ряду машин треба бути готовим до екстреного гальмування. Втіхою може стати те, що незалежно від того, праворуч або ліворуч відчиняються двері, в інциденті буде винен водій (або пасажир).
Одягатися треба максимально яскраво, щоб бути помітним для водіїв (особливо якщо байк непримітного кольору). Також обов'язково їздити в шоломі - це не тільки вимога розумної безпеки, але й має психологічний вплив на багатьох водіїв - вони вважають вас спортсменом і, поважають більше. Крім того в багатьох шоломах є міготливе червоне світло позаду та катафоти, які небудуть зайвими вночі. Бажано мати окуляри - пісок чи муха в оці на великій швидкості не дуже приємна і безпечна справа.
Повертати ліворуч на багатосмуговій дорозі, заборонено: відповідно до пункту 11.14 ПДР: "Рух  по  проїзній  частині  на  велосипедах,  мопедах, гужових возах (санях) і вершникам дозволяється лише в один ряд  по правій крайній смузі якомога правіше,  за винятком випадків,  коли виконується об'їзд.  Поворот ліворуч та розворот  дозволяється  на дорогах  з  однією  смугою  для  руху  в  кожному  напрямку  і без трамвайної колії посередині.  Дозволяється рух по узбіччю, якщо це не створить перешкод пішоходам".
Треба злізти з велосипеда (прикинутись пішоходом) і перетнути проїжджу частину. У реалі простіше не злазити, а просто зупинитися, а потім акуратно переїхати, особливо якщо є пішохідний перехід.
Ще є небезпечний ньюанс в правилах - коли спалахує зелене світло на перехресті, а ліворуч від вас стоять  машини, що повертають праворуч, але вам треба їхати прямо. Перевага - у вас, але треба бути уважним, признають її чи ні: "16.2. На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, які рухаються прямо в попутному напрямку".

Віталій МОСЕЙЧУК
 

[Головна сторінка] [Новини] [Вeлопричіп] [Вeлоновини] [Статті] [Відeогалeрeя] [Фотогалeрeя] [FAQ] [Гарантія, сeрвіс] [База прайсів] [База акцій] [Контакт] [Кутки споживача] [Перекидні системи демонстраційні] [Дошка оголошень]

ua
ru

Українська

Русский

Користувальницький пошук

Підтримка проекту:

U634971969297
Z404288205014
E208021446192


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

>